Cestovní vouchery. Kdo je tady zoufalý?

Začátkem tohoto měsíce jsem zveřejnil nápad jak podpořit cestovní ruch a ekonomiku v našem Pardubickém kraji. Navrhujeme aktivní pomoc jeho restartu a podporu podnikatelům v našem regionu. Připomínám, že podle našeho názoru by bylo fajn nabídnout lidem slevu ve formě voucheru na „pětistovku“.  Na ubytování pro každého, kdo k nám přijede a stráví tady svou dovolenou. Pro naše obyvatele tato nabídka může být pomyslným jazýčkem na vahách při rozhodování, zda stráví svou dovolenou v kraji a pro turisty z ostatních koutů republiky to může být jeden z důvodů, proč navštívit a poznat náš krásný kraj. 

Máme spočítáno v interní analýze, že to přinese velký ekonomický efekt v podobě útraty ve zdejších restauracích, kavárnách, hotelech, penzionech, na hradech a zámcích nebo v obchůdcích. Vrátí to peníze do našeho kraje! Video naleznete ZDE. Všichni ví, že podpora turismu se nám ekonomicky stoprocentně vyplatí. Pardon. Úplně všichni vlastně ne… Pan hejtman Netolický k našemu návrhu prohlásil: "... Já se nebráním diskusi o podpoře turistického ruchu, ale takhle to jen vystřelit je spíše ukázka toho, že ANO je zoufalé. Teče mu do bot, takže má tendence rozdávat všemi směry."

Nyní vyšlo srovnání všech krajů včetně Prahy, jaké pobídky a nabídky pro cestovní ruch nabízí, jaké vouchery a proč jsou podporovány přímo z rozpočtů. Některé regiony se rozhodly nalákat návštěvníky tím, že jim nabízejí slevy na ubytování či vstupy na zajímavá místa zdarma. Ušetřit se na pobytech dají i tisíce korun. Jdou přesně tou cestou, kterou navrhuji od začátku července. Podívejte se na přehled ZDE.

 Tak a teď schválně hádejte, na jaké pozici se umístil náš Pardubický kraj? Říkáte mezi prvními? Ne, zkuste to znovu. V „klidném středu tabulky“? Kdepak… Bohužel opět na úplném konci, a to se suchým konstatováním: " Úřad informoval, že zvýšil marketingovou podporu cestovního ruchu. Hlavními tématy letošní sezony v Pardubickém kraji jsou cyklistika a hrady a zámky." Je opravdu smutné pozorovat, jak nám opět ujíždí vlak. Sám se teď proto musím ptát, kdo je tady zoufalý a komu teče do bot? Odpovězte si sami.

Hnutí ANO i já osobně to určitě nejsme!  Přeji vám stále příjemné léto. A věřím, že letos najdeme odvahu a uděláme změnu v našem kraji. Novou krajskou vládu můžete zvolit již za dva měsíce...

Pět set korun pro každého občana na pobyty v Pardubickém kraji

CESTOVNÍ VOUCHERY - KDO JE TADY ZOUFALÝ? ? Začátkem tohoto měsíce jsem zveřejnil nápad, jak podpořit cestovní ruch a ekonomiku v našem Pardubický kraj. Navrhujeme aktivní pomoc jeho restartu a podporu podnikatelům v našem regionu. Připomínám, že podle našeho názoru by bylo fajn nabídnout lidem slevu ve formě voucheru na „pětistovku“. Na ubytování pro každého, kdo k nám přijede a stráví tady svou dovolenou ? Pro naše obyvatele tato nabídka může být pomyslným jazýčkem na vahách při rozhodování, zda stráví svou dovolenou v kraji a pro turisty z ostatních koutů republiky to může být jeden z důvodů, proč navštívit a poznat náš krásný kraj ❤️ Máme spočítáno v interní analýze, že to přinese velký ekonomický efekt v podobě útraty ve zdejších restauracích, kavárnách, hotelech, penzionech, na hradech a zámcích nebo v obchůdcích. Vrátí to peníze do našeho kraje! ? Všichni ví, že podpora turismu se nám ekonomicky stoprocentně vyplatí. Pardon. Úplně všichni vlastně ne… Pan hejtman Martin Netolický k našemu návrhu prohlásil: "... Já se nebráním diskusi o podpoře turistického ruchu, ale takhle to jen vystřelit je spíše ukázka toho, že ANO je zoufalé. Teče mu do bot, takže má tendence rozdávat všemi směry." ? Nyní vyšlo srovnání všech krajů včetně Prahy, jaké pobídky a nabídky pro cestovní ruch nabízí, jaké vouchery a proč jsou podporovány přímo z rozpočtů. Některé regiony se rozhodly nalákat návštěvníky tím, že jim nabízejí slevy na ubytování či vstupy na zajímavá místa zdarma. Ušetřit se na pobytech dají i tisíce korun. Jdou přesně tou cestou, kterou navrhuji od začátku července! Podívejte se na přehled zde ? bit.ly/32DRH4R ? Tak a teď schválně hádejte, na jaké pozici se umístil náš Pardubický kraj? ? Říkáte mezi prvními? Ne, zkuste to znovu. V „klidném středu tabulky“? Kdepak… Bohužel opět na úplném konci, a to se suchým konstatováním: " Úřad informoval, že zvýšil marketingovou podporu cestovního ruchu. Hlavními tématy letošní sezony v Pardubickém kraji jsou cyklistika a hrady a zámky." Je opravdu smutné pozorovat, jak nám opět ujíždí vlak ? Sám se teď proto musím ptát, kdo je tady zoufalý a komu teče do bot? Odpovězte si sami. Hnutí ANO i já osobně to určitě nejsme! Přeji vám stále příjemné léto. A věřím, že letos najdeme odvahu a uděláme změnu v našem kraji. Novou krajskou vládu můžete zvolit již za dva měsíce...

Zveřejnil(a) Martin Kolovratník - ANO dne Úterý 21. července 2020