Aktuálně

 • Potvrzeno! Vysokorychlostní trať zkrátí cestu z Pardubic do Prahy na 35 minut

  V prostorách pardubického hlavního nádraží proběhl 16. září úvodní den VII. ročníku již tradiční Železniční konference Pardubice. Letošní ročník konference je zaměřen na vysokorychlostní tratě. Na klíčové železniční akci tohoto roku tak nechyběl například vicepremiér a ministr dopravy Karel Havlíček, generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik, generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda a další významní hosté a odborníci.

 • Železniční konference Pardubice 2021, 16. září

  Sledujte živý přenos VII. ročníku úspěšné Železniční konference Pardubice 2021.

 • Železniční konference Pardubice 2021, 17. září

  Sledujte živý přenos VII. ročníku úspěšné Železniční konference Pardubice 2021.

 • Premiér Babiš potvrdil dostatek finančních prostředků pro modernizaci železničního uzlu Pardubice

  Modernizace pardubického hlavního nádraží a souvisejícího železničního uzlu Pardubice patří mezi historicky nejvýznamnější investiční akce Správy železnic. I z tohoto důvodu jsme se společně s premiérem Andrejem Babišem a generálním ředitelem Správy železnic Jiřím Svobodou dnes vydali na „inspekční den“ a na vlastní oči jsme se přesvědčili, jak probíhají stavební práce přímo v terénu.

 • Správa železnic se „pochlubila“ unikátními stroji pracujících na modernizaci železniční trati mezi Velimí a Poříčany

  Cestujete občas z Pardubic do Prahy? Pokud ano, pak jste si asi museli všimnout probíhající modernizace železniční trati mezi Velimí a Poříčany. Jejím cílem je zvýšení kapacity trati, zlepšení komfortu pro cestující a také především zvýšení bezpečnosti.

 • „Vybudujme D43 ve čtyřpruhu,“ volají starostové obcí podél budoucí D43

  Spolek pro výstavbu dálnic D35 a D43 uspořádal 26. července v jihomoravské Kuřimi neformální setkání se starosty měst a obcí podél budoucí S(D)43. Setkání bylo zaměřeno na aktuální stav příprav D43. Právě tato silnice představuje z pohledu propojení Pardubického a Jihomoravského kraje klíčovou dopravní tepnu. Zajímá Vás, jaký je aktuální stav příprav? S jakými komplikacemi se musí Jihomoravský kraj vypořádat? A kdy konečně dostane Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) šanci, aby mohlo zahájit…

 • Zbystřete, Česko má konečně zbrusu nový stavební zákon a týká se i Vás!

  Získat stavební povolení je jednodušší než v Česku například i v Kyrgyzstánu, Moldávii nebo Ugandě. Česko se tak řadí po bok rozvojových států a patří mezi třicet nejhorších zemí světa. Ostuda! A to nemluvím o tom, že kvůli tomu ročně přicházíme o miliardy korun! Díky zbrusu novému stavebnímu zákonu se však blýská na lepší časy. Pojďme se podívat, co zásadního nám nový „stavebák“ přinese.

 • Komentář: Nový stavební zákon stavební úřady od občanů neoddálí

  Návrh nového stavebního zákona míří po projednání v Senátu zpět do Poslanecké sněmovny. Senátoři vyjádřili jednoznačný nesouhlas především se vznikem nové soustavy stavebních úřadů, které by nebyly orgány obcí a krajů, ale státu. V diskusi na plénu Senátu zaznívaly zejména argumenty, že jde o odtržení stavebních úřadů od občanů a zároveň „útok na místní samosprávy“, jimž se „až brutálně omezuje rozhodování o svém území“. Je pochopitelné, že navržená radikální reforma stavebního práva vyvolává…

 • Modernizovaná obalovna Topol jede naplno

  Znáte obec Topol nedaleko Chrudimi? Pokud jste řidiči a projížděli jste tudy, pak jste si možná všimli areálu firmy M – Silnice a.s., kde se nachází sklad kameniva, automatizované linky a vysoké věže. Možná jste to nevěděli, ale ve skutečnosti se jedná o výrobnu obalovných živičných směsí (čtěte výrobnu asfaltu), která v uplynulých měsících prošla výraznou modernizací.

 • Na dostavbě Dukovan se nebudou podílet firmy z Ruska ani z Číny

  Dostavba Jaderné elektrárny Dukovany je u nás docela kontroverzním tématem. Ne všichni tomu fandí, ale já mám svůj názor a říkám jasně: „Podporuji dostavbu! Chci, aby Česká republika byla i v budoucnu energeticky soběstačná a nezávislá na komkoliv.” Možná to nevíte, ale Dukovany mají licenci jen do roku 2035. Pak musí skončit. Pokud do té doby nezajistíme nový zdroj, který Dukovany nahradí, přestaneme být energeticky soběstační. Já říkám, že to nesmíme připustit.

 • Modernizace železničního uzlu Pardubice probíhá podle plánu

  Modernizace železničního uzlu Pardubice patří mezi nejvýznamnější investiční akce Správy železnic. Stavební práce začaly v září minulého roku a skončit by měly v roce 2024. Do té doby se bohužel musíme obrnit pevnými nervy a připravit se na různá omezení. Jsem však přesvědčený, že výsledek bude stát za to. Připravil jsem pro Vás stručný report, ve kterém shrnuji všechny důležité informace. Tady je.

 • "Na vlastní kůži" - mám pro Vás důležité informace z nedávného očkování proti koronaviru

  UDĚLEJME TEČKU ZA KORONAVIREM! Není asi nikdo, kdo by tuhle větu v posledních týdnech neslyšel. Kampaň na podporu očkování jede na plné obrátky a i díky tomu padají "očkovací rekordy" prakticky každým dnem. Já osobně bych se ale nechal naočkovat i bez jakékoliv kampaně. Proč? Protože chci, aby se naše životy vrátily do normálu. Těším se, až budeme moct bez omezení opět cestovat, chodit do divadla, na fotbal, s přáteli - nechci už další lockdowny. Myslím, že tohle všechno je už za námi a věřím,…

 • Modernizace železničního úseku Ústí nad Orlicí – Brandýs nad Orlicí jede podle „jízdního řádu“

  Na začátku května jsme zahájili stavební práce na rekonstrukci železničního úseku Ústí nad Orlicí – Brandýs nad Orlicí. Projekt za téměř 3,4 miliardy korun bude dokončen v roce 2023 a na jeho konci nás čeká modernizovaná trať umožňující rychlejší a bezpečnější jízdu vlaků, ale také vybudované podchody pro cestující a bezbariérová nástupiště. Jedná se o další důležitý železniční projekt v našem kraji a osobně jsem se proto vydal na „inspekční cestu“ přímo do terénu, abych zjistil, zda vše…

 • "Inspekční cesta" rekonstrukce trati v úseku Ústí nad Orlicí – Brandýs nad Orlicí

  Jestli jezdíte vlakem směrem na Olomouc a Ostravu, pak Vám tahle informace prostě nesmí uniknout. Přiznám se, že železniční úsek, kdy vlak jede krásným údolím řeky Orlice v oblasti mezi Brandýsem nad Orlicí, Chocní a Ústím nad Orlicí. A právě zde jsem byl tento týden na "inspekční cestě" a mám pro Vás report z této akce. Mrkněte na video a napište mi, co říkáte na proměnu české železnice, kterou v posledních letech prochází (y) Zobrazit míň

 • Cože? Věděli jste, že pro řidičák už nemusíte na úřad?

  Takhle to mám rád, stručně a jasně! Končí Vám teď někdy řidičák? Jestli jo, tak mám pro Vás vážně skvělou zprávu. Od teď už nemusíte zbytečně chodit na úřady a stát nekonečně dlouhé fronty. Ne, tohle je už opravdu minulost. Nově si stačí otevřít počítač a než stihnete vypít třeba kávu, tak máte hotovo. Takhle jednoduché to je!

 • Modernizace trati Pardubice - Hradec Králové

  Perníkáři, Mechováci pozor! Tahle zpráva se týká nás všech! Určitě jste zaznamenali, že koncem května jsme začali s modernizací železniční tratě Pardubice - Hradec Králové. Stavební práce budou trvat dva roky a skončí až v roce 2023. Výsledek bude ale rozhodně stát za to. Zajímá Vás, o kolik minut si díky modernizaci zkrátíme cestování nebo kolik nás to celé bude stát?

 • Nenecháme vás v tom! Jasný vzkaz pro Sezemice, Rokytno a blízké okolí

  První dva úseky dálnice D35 nám doslova rostou před očima každým dnem. Úsek Opatovice – Časy bude zprovozněn už letos v prosinci a nedlouho poté bude následovat i dokončení druhého úseku Časy – Ostrov. Radostná zpráva s sebou ovšem nese i oprávněné obavy obyvatel obcí z blízkého okolí dálnice, kteří mají strach z extrémní dopravní zátěže skrze tyto obce. Jako předseda Spolku pro výstavbu dálnic D35 a D43 jsem proto svolal pracovní jednání se všemi klíčovými aktéry, které mělo jediný cíl –…

 • Neuniklo Vám to? Důležité informace z nedávného zastupitelstva

  Přátelé, přeji Vám krásné sobotní odpoledne. Možná jste postřehli, že tento týden zasedalo pardubické zastupitelstvo. Tentokrát jsme se věnovali několika důležitým tématům, které se týkají nás všech. Natočil jsem proto krátké video a budu moc rád, když mi jako vždy napíšete své názory.

 • Nový stavební zákon – vezme opozice rozum do hrsti?

  V současné nepřehledné sněmovní situaci svítí jako pevný bod jedna naděje. Všechny poslanecké kluby se dohodly na tom, že už tuto středu (26. května) definitivně schválí novelu stavebního zákona. Nejen běžní stavebníci, ale i větší investoři, obce a kraje tak mají naději, že se potřebného restartu české ekonomiky opravdu dočkáme.

 • Odhaleno! Známe první detaily Železniční konference Pardubice 2021

  Železniční konference Pardubice patří za dobu své existence již mezi tradiční akce tohoto dopravního odvětví. Její letošní ročník se uskuteční na podzim 16.-17. září. Stejně jako v předchozích letech i letos se máme opravdu na co těšit. Program a obsah konference již pomalu dostává konkrétní obrysy a mám proto čest Vám poodhalit první detaily. Pojďme na to!