Aktuálně

 • Poučili jsme se z jara, programy COVID budou teď fungovat velmi dobře, ujišťuje Kolovratník (ANO)

  Dopady koronavirových restrikcí mají zmírnit kompenzace, které vláda schválila ve středu. „Pomoc státu cílí na dotčené obory. Zaznívá také teď kritika, že na jaře se dávalo všem a všude. Věřím ale, že teď funguje rozumný kompromis,“ říká v Pro a proti poslanec Martin Kolovratník (ANO).

 • Místo rozvoje čeká Pardubický kraj pouhá správa a údržba

  Povolební vyjednávání v Pardubickém kraji zná po sedmi dnech svůj výsledek. Politici z původní koalice se velmi rychle dohodli na tom, že společně vytvoří krajskou vládu bez účasti vítěze voleb. Posty ve vedení kraje si tak chtějí rozdělit zástupci sedmi politických subjektů ze zcela opačných stran politického spektra.

 • Pět lží Martina Netolického během pěti dnů

  Jako opoziční strana se bude hnutí ANO 2011 také důsledně vymezovat proti demagogickým lžím a urážkám (staro)nového hejtmana Martina Netolického. Není bez zajímavosti, že první tři nejúspěšnější kandidáti napříč stranami (Martin Netolický, Roman Línek a Martin Kolovratník) měli dohromady 13 274 preferenčních hlasů. Ani tento silný vzkaz voličů, který jasně říká, že se politici mají domluvit a spolupracovat, Martinu Netolickému nebrání v tom, aby útočil, pomlouval a zbytečně vykopával příkopy.

 • Děkujeme Vám za podporu!

  Naše hnutí ANO zvítězilo o víkendových krajských volbách, když získalo téměř každý pátý odevzdaný hlas. Precizovaný program, mezi jehož nejhlavnější priority patří úzká spolupráce s vládou ČR a využití synergického efektu masivních investic, oslovil 32 585 voličů, tedy takřka o 4000 více než před čtyřmi roky.

 • Zvýšíme platy zaměstnanců

  Víme, jak zlepšit život v našem kraji a máme plán, jak toho dosáhnout. Společně s ministryní financí Alena Schillerová pro Vás máme důležitý vzkaz! Mrkněte na dnešní video. Je to opravdu důležité, jde o hodně.

 • Nejdůležitější momenty Železniční konference Pardubice 2020

  Tohle video by mělo být povinné pro všechny, kteří mají českou železnici v srdci. Tento týden se konal už VI. ročník úspěšné Železniční konference Pardubice, kterou organizuji. Udělejte si pohodu, kávu nebo čaj a pojďme se podívat na to NEJDŮLEŽITĚJŠÍ, co na konferenci zaznělo.

 • Česko následuje světové trendy, poslanci schválili změny v zadávání veřejných zakázek

  Zákon o zadávání veřejných zakázek (ZZVZ) se svým významem a ekonomickým dopadem bezpochyby řadí mezi nejdůležitější zákony České republiky. Z tohoto pohledu je tak trochu překvapující, že Poslaneckou sněmovnou prošla ve III. čtení tzv. „odpadového balíčku MŽP“ bez výraznějšího povšimnutí ze strany médií i drobná, ale zásadní změna právě tohoto soutěžního práva. V rámci výše uvedené legislativní změny totiž sněmovna projednala i tzv. změnový zákon a v něm obsažený zásah do ZZVZ, který na…

 • Sedět na dvou židlích se nedá. Pokud se stanu hejtmanem, vzdám se poslanecké funkce

  Jsem přesvědčený, že člověk nemůže zastávat dvě vrcholné politické funkce. Buď jedno, nebo druhé. Nic mezi tím. Člověk pak jednoduše nemůže svou práci odvést na maximum a zákonitě se to odrazí na její kvalitě a v přístupu k ní.

 • Zastavme už jednou provždy spalovnu nebezpečných odpadů!

  Po pečlivém zvážení všech okolností jsme se s kolegy v hnutí ANO rozhodli, že pokud uspějeme v krajských volbách a budeme se podílet na vedení našeho kraje, tak okamžitě navrhneme, aby Pardubický kraj od nynějších majitelů odkoupil celý areál spalovny nebezpečných odpadů a zastavil tak její plánovaný provoz a stávající továrnu pak hned zdemoloval. Jednou provždy tak bude tento problém v našem kraji vyřešen.

 • Až tři miliardy korun jsou připraveny pro náš kraj jako rychlé peníze z Evropy!

  Neuniklo Vám to? Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová tento víkend navštívila Pardubický kraj. Se spoustou z Vás jsme se potkali na třídě Míru v Pardubicích a dlouze jsme jednali. O čem? No přeci o tom, jak změnit život v našem kraji k lepšímu! Jak zvýšit životní úroveň náš všech a o tom, jak jednoduše udělat Pardubický kraj moderním a úspěšným!

 • Kraj může ušetřit nákupem nových autobusů

  Vedení kraje připravuje desetiletou zakázku pouhé tři týdny před volbami. Její parametry odmítáme. Současný stav a jeho prodlužování o dalších 10 let je pro nás naprosto nepřijatelný. Navrhujeme zcela nové řešení zajištění krajské autobusové dopravy

 • Tohle je vážně nedomyšlené a postavené na hlavu

  Tenhle příběh si musíte přečíst. Není to tak dávno, co moje babička oslavila obdivuhodných 90 let. Ačkoliv je to silná dáma, tak čas od času má zdravotní problémy. Nic však, co by v tomto věku nebylo obvyklé. Nedávno jsme dokonce museli v podvečer do nemocnice, protože jí nebylo dobře. Doktor ji změřil tlak, ošetřil a dal jí prášky. Hotovo, dobře to dopadlo a mohli jsme jet domů. Hned jsem si ale uvědomil, jaké máme štěstí. Bydlíme v Pardubicích, kousek od nemocnice a navíc máme auto. Nedokážu…

 • Jdeme mezi Vás! Společně uděláme Pardubický kraj lepším místem pro život

  Řeknu Vám to jedním slovem. Super! Přiznám se, že jsem to nečekal. Předčili jste všechna naše očekávání. O čem mluvím? No přeci o společných setkáních na Chrudimsku a okolí, kterých bylo během uplynulého týdne bezpočet. Vaše reakce byly doslova fantastické. Chci Vám proto všem moc poděkovat. Napsal jsem proto „report“ s nejdůležitějšími momenty. Je to čtení na čtyři minuty, pojďme na to.

 • Chceme zvítězit v krajských volbách a zlepšit život v Pardubickém kraji. Jdete do toho společně s námi?

  Nebudu chodit dlouho kolem horké kaše. Máte dvě minutky? Zahájili jsme volební kampaň do říjnových krajských voleb. Chceme vyhrát a převzít vládu nad Pardubickým krajem. Máme jasný plán, jak z něho udělat lepší místo pro život. Dost už ale bylo řečí. Mrkněte na video a napište mi, jestli chcete změnu.

 • Zahájili jsme ostrou část volební kampaně. Chceme vyhrát podzimní volby a převzít zodpovědnost za vedení Pardubického kraje

  Lepší Pardubický kraj. Právě s tímto heslem vstupuje hnutí ANO 2011 do kampaně pro podzimní krajské volby. Cílem hnutí je v nich přesvědčivě zvítězit a v krajské vládě prosazovat jednotlivé body svého ambiciózního programu. Ten je postaven na progresivní investiční krajské politice s využitím zcela nových možností jejího financování.

 • Zahajujeme volební kampaň. Přijďte, zvu Vás!

  Už dnes 4. září ve 14:00 zahajujeme krajskou volební kampaň. Budu moc rád, když si dnes uděláte alespoň na chvíli čas a zastavíte se za námi na společný pokec na třídu Míru. Tak co, uvidíme se?

 • Víme, jak sehnat peníze pro Pardubický kraj

  V posledních týdnech neustále slyším omílané nesmyly. Pořád to samé dokola. Jednou čtu, jak nebudeme mít dostatek peněz na opravy krajských silnic, pak že Pardubický kraj dost možná nebude mít finance ani na svůj provoz. Prý hrozí, že skončíme ve stamilionovém mínusu. A víte co? Pokud nezměníme vedení našeho kraje, asi se tyto černé scénáře naplní.

 • Není možno mlčet a nechat veřejnost v obavách, že Pardubický kraj krachne!

  Chceme Vám představit rozpočtový plán hnutí ANO pro nadcházející volební období. Máme připravený projekt „INVESTIČNÍ FOND PARDUBICKÉHO KRAJE“, který nezatíží krajský rozpočet. „Reagujeme na veřejné výstupy pana Martina Netolického, který straší lidi, že na nic nebude. Tímto bych chtěl pana Netolického vyzvat k tomu, aby přestal děsit veřejnost. Dále bychom chtěli vyzvat, aby současné vedení Pardubického kraje nečinilo žádné nevratné kroky. My jsme připraveni sestavit rozpočet tak, aby se lidem…

 • Podívejte se na záznam tiskové konference k rozpočtu Pardubického kraje pro 2021

  Podívejte se na záznam z naší tiskové konference. Společně se mnou vystoupil i zastupitel Pardubického kraje a poslanec Parlamentu ČR Jaroslav Kytýr. Tématem tiskové konference byl rozpočet Pardubického kraje na rok 2021, představení možností financování Pardubického kraje a jeho projektů pro období 2020–2024 z pohledu hnutí ANO 2011.

 • Máme plán na okamžité zlepšení služeb v krajském zdravotnictví, zkvalitnění péče o pacienty a navíc krajský rodičovský příspěvek pro rodiny!

  Tohle by Vám nemělo uniknout. Ve svém nedávném vyjádření jsem představil naše návrhy na zlepšení služeb a péče o pacienty v krajském zdravotnictví. Naše hnutí se netají tím, že v případě úspěchu v krajských volbách a změně vlády v Pardubickém kraji, prosadíme krajský rodičovský příspěvek ve výši 1.000,- Kč pro rodiče všech novorozených dětí.