O mně

Proč kandiduji na hejtmana Pardubického kraje?

Jsem šťastným manželem a tátou dvou kluků. Věřím, že jste o mně již slyšeli. Pracuji pro vás sedmým rokem jako poslanec za náš Pardubický kraj. Je to dlouhá doba a ledacos jsem se během ní ve „velké politice“ naučil. Podařilo se mi dosáhnout mnoha úspěchů pro náš kraj, které mu tak moc v posledních letech scházely. Většina mých nových zákonů pomohla zdejšímu regionu: mám zásluhu na zahájení výstavby dálnice D35 a modernizace železničního koridoru, na podpoře cyklistům, lepší práci STK nebo autoškol. A nemůžu zapomenout na investice, díky vytrvalé práci jsem s kolegy vybojoval pro náš kraj astronomické peníze na jeho rozvoj. Miliardy korun tak míří třeba do rekonstrukce nadjezdu a železniční lávky v Pardubicích, do dálnice D35 a souvisejících přivaděčů nebo do desítek cyklostezek a chodníků na území celého kraje.


V Pardubickém kraji jsem se narodil a strávil tu celý svůj život. Dobře tak vím, že zde žije spousta šikovných lidí. Cítím z nich ohromnou energii něčeho dosáhnout. Vždyť málokterý kraj se může chlubit tak obrovským potenciálem jako právě ten náš! Mrzí mě však, že ho zatím nikdo nedokázal naplno využít. Rozhodl jsem se to letos změnit. Postavil jsem tým skvělých a zkušených lidí, se kterými chceme pod značkou hnutí ANO 2011 dát vedení krajské samosprávy úplně novou dynamiku a energii. Chceme navázat na úzkou spolupráci s naší vládou a chceme z ní pro náš region vytěžit maximum. Na podzim budeme mít v krajských volbách jedinečnou šanci ke změně a můžete s námi posunout náš kraj o krok dál. Jestli to cítíte stejně jako já, přijďte nás podpořit. Udělejme společně z Pardubického kraje bohatý region, který bude zároveň skvělým místem pro život. Co říkáte, přidáte se?


Jako poslanec pro Vás pracuji už od roku 2013

Jsem odborníkem na dopravu a mám za sebou výsledky, které jsou vidět. Rozpohyboval jsem dlouho odkládané zahájení stavby dálnice D35, odstartoval jsem přípravu vysokorychlostní železnice, díky mým návrhům vyrostly v našem kraji kilometry cyklostezek a chodníků a v řadě měst startují tolik potřebné silniční obchvaty. V roli zpravodaje jsem Sněmovnou provedl téměř všechny dopravní zákony, které nyní v Česku máme. Prosadil jsem desítky změn, které nás pozitivně ovlivňují a ulehčují nám každodenní život. Poslaneckému mandátu věnuji všechen svůj čas, svoji práci dělám poctivě a záleží mi na výsledku. Úspěšné dílo však není u konce. V rozvoji moderní dopravy bych rád pokračoval a věřím, že společně dotáhneme věci do zdárného konce. Pro nás a pro naše děti.

Motto: Silnice jako v Německu, vlaky jako ve Švýcarsku

Vystudoval jsem Dopravní fakultu Jana Pernera Univerzity Pardubice a v roce 1998 jsem úspěšně promoval v oboru „Dopravní marketing, management a logistika". V diplomové práci jsem řešil jeden z historicky prvních marketingových průzkumů trhu pro České dráhy. Zkušenosti ze studií jsem dva roky zúročil ve velké stavební firmě a poté jsem se pustil do práce manažera ve veřejnoprávním Českém rozhlase. Kromě hlavní náplně dosavadní pracovní činnosti jsem pořádal odborné ekonomické a dopravní konference a inicioval jsem řadu jednání o rozvoji dopravní infrastruktury nejen ve východních Čechách.


Odborník na média

Elektronická média byla, jsou a budou mojí srdeční záležitostí. Více než 12 let na pozici rozhlasového manažera jsem obohacoval desítkami vystoupení v roli moderátora živého vysílání nebo společenských akcí. Stál jsem u zrodu prezentace Českého rozhlasu na sociálních sítích (Facebook, Google+, Youtube), byl jsem hlavním průkopníkem živých Skype telefonátů ze zahraničí do živého vysílání.

Občan

Narodil jsem se 11.4. 1975 v Pardubicích. Považuji se za hrdého Pardubáka a patriota. V tomto městě jsem se narodil, prožil celý dosavadní život, vystudoval jsem zde všechny úrovně školství, postavil dům, založil jsem zde rodinu a dokonce i zasadil několik stromů. Není mi lhostejná pomoc ostatním. Dlouhodobě jsem aktivním členem jedné z největších světových charitativních organizací ROTARY club, jsem zakladatelem třech obecně prospěšných společností, které pomáhají seniorům, z pozice člena správní rady podporuji hudební festival Smetanova Litomyšl. Mám krásnou manželku a dva skvělé syny – každou volnou chvíli s nimi se snažím sportovat a žít aktivně.

Politik

Do politiky jsem skočil rovnýma nohama na konci léta 2013. Při novinářské práci v rozhlase jsem dlouhodobě cítil, že bych rád řadu věcí změnil, chyběla jen ona poslední pověstná kapka. Tou se stal neuvěřitelný časový souběh dvou událostí – personálních změn v rozhlase a vyhlášení předčasných parlamentních voleb. Z celého politického spektra jsem jednoznačně a bez váhání cítil souznění s Hnutím ANO 2011 Andreje Babiše. Sdílím podporu liberálních myšlenek, pozici na politickém středu mírně vpravo, jasný tah na branku, snahu o efektivitu státu, úspornost, šetření a rozbití korupčních praktik starých zavedených stran. Díky podpoře Vás občanů jsem se na podzim 2013 stal poslancem Parlamentu, od podzimu 2014 bojuji za lepší Pardubice v roli zastupitele „velké" radnice i malého obvodu. O rozvoj dopravy se starám z pozice místopředsedy Hospodářského výboru PSP a od podzimu 2018 z pozice místopředsedy Správní rady Správy železnic.