Musíme sakra zabrat, aby nám neujel vlak a nezůstali jsme montovnou Evropy

Všichni to víme a známe. Kvalitní vzdělání je základem pro úspěšný život, prosperitu a bohatství. Bez vzdělané společnosti se jednoduše nikdy nezbavíme nálepky „montovny Evropy“, nabízející jen levnou pracovní sílu. Víte, že dnes putují desítky až stovky miliard korun zisku na konta nadnárodních korporací a koncernů? Mě osobně to pěkně štve s chci to změnit.

 

„Výukové tablety a bezpečná wifi zdarma budou prvním krokem k revolučním změnám krajského školství“ 

Chci chytré a sebevědomé Česko, které bude držet krok s Evropou či ještě lépe – bude jí udávat směr. Takové, které se stane lídrem v oblasti nových technologií a potřeb moderního světa. Veškeré nutné předpoklady pro to máme, tak proč bychom je nemohli využít a stát se centrem inovací nebo dokonce dirigentem obchodu? Vím, že se jedná o velmi ambiciózní vizi. Jsme ale šikovný národ a nevidím proto důvod klást si malé cíle. Potenciál toho dosáhnout máme. Pokud ho však chceme naplnit, musíme změnit v přístupu ke vzdělávání. 

 

„Koronavirová krize naplno odhalila slabiny našeho školství a jeho nepřipravenost na potřeby 21. století“

Byly to právě uzavřené školy a distanční výuka, které nám v plné nahotě ukázaly zastaralost tohoto systému a v době nepředvídatelných událostí i jeho zranitelnost. Až na pár výjimek školy nebyly připraveny a vybaveny na výuku v online prostředí a prakticky nikdo netušil, jakým způsobem se s novými výzvami popasovat. O to víc si však cením práce všech pedagogů a zaměstnanců škol, kteří se dokázali přizpůsobit těmto událostem, a odvedli opravdu kus dobré práce. Všem jim za to patří velké poděkování.

 

„Pardubický kraj může ostatním krajům ve vzdělávání ukázat novou cestu“

Měli bychom se z této situace poučit a nastavit nový směr našeho školství. Takový, který z našich škol udělá moderní pracoviště s kvalitními technologiemi a zázemím, která budou poskytovat skvělou výuku. Jsem přesvědčený, že Pardubický kraj může být prvním českým regionem, který změní zažité klišé a ukáže všem ostatním správnou cestu. Každá koruna putující do školství je investicí do naší budoucnosti, která se nám vrátí v úspěchu našich dětí. Jestliže v krajských volbách získáme Vaši důvěru a budeme se podílet na správě Pardubického kraje, zasadíme se o výraznou změnu krajského školství.

 

„Postaráme se o moderní výbavu krajských škol kvalitní technikou a o propojení s on-line světem“

Postaráme se o to, aby všichni studenti byli vybaveni výukovými tablety a mohli se tak vzdělávat za jakýkoliv okolností a nečekaných omezení. Vytvoříme relaxační zóny, které budou vybaveny zabezpečenými počítači s přístupem k internetu k využití volného času během přestávek a copy centra v každé krajské škole, kde si studenti budou moci tisknout, kopírovat, skenovat své studijní materiály. Zároveň vybavíme krajské školy bezpečnou, silnou a bezplatnou wifi pro studenty a učitele.

 

„Bez kvalitních a dobře placených učitelů to nepůjde“

Chceme pedagogy proto podporovat v jejich dalším sebevzdělávání a profesním rozvoji. Kromě vyššího finančního ohodnocení, připravíme i motivační osobnostní programy, které jim umožní například stáže v zahraničí, získat kvalitní IT techniku, podporu v oblasti bydlení a mnoho dalšího.