Pevný řád výkupů pozemků zkrátil přípravy o několik let!

Máte chvilku? Vezmu to stručně. Slibuji. Píše se rok 2015 a přípravy prvních dvou dálničních úseků Opatovice – Časy – Ostrov stojí na místě. Důvod? ŘSD se nedaří vykoupit potřebné pozemky, bez kterých nemůže pokračovat v dalších přípravách. „Zakopaný pes“ v tomto případě ležel v příliš nízkých cenách, které ŘSD nabízelo majitelům pozemků. Byli jsme tak trochu ve slepé uličce, protože ŘSD ze zákona jednoduše víc nabídnout nemohlo a majitelé za nabízenou cenu pozemky nechtěli prodat. Vyhlídky? Léta se táhnoucí soudní spory. Nic příjemného…

Tenhle případ se týkal přímo našeho kraje. Podobných příkladů bychom ale našli mnohem víc. Jediným skutečným řešením tak byla pouze systémová změna zákona, kterou jsem si osobně vzal za úkol. Setkal jsem se opravdu s mnoha lidmi a hledali jsme společně kompromisní řešení, které bude vyhovovat všem. Našli jsme ho! Zavedli jsme pevný řád pro výkupy, který je k majitelům pozemků spravedlivý a zároveň je motivuje s prodejem pozemků neotálet příliš dlouho. Stát na druhou stranu získal opravdu fungující nástroj, jak za rozumnou cenu a bez soudních tahanic potřebné pozemky získat.

Jsem rád, že jako poslanec mohu dělat smysluplnou práci pro lidi a pomáhat rozvíjet dopravu v Česku. Věřím proto, že v podzimních volbách od Vás znovu dostanu důvěru, abych v této práci mohl pokračovat a jako poslanec bojovat za náš kraj v Praze a dále pomáhat české dopravě!