Pirátka Richterová: Aktuálním problémem je rozdělená společnost. Vyjádřila se i k působení vlády Andreje Babiše

Zdroj: Události 24/7, https://udalosti247.cz/politika/rozhovor-richterova-kolovratnik/

Po jmenování nové vlády popsala Olga Richterová zásadní chyby minulé vlády a připravované kroky. Kolovratník z hnutí ANO ji však zkritizoval a obvinil bývalou opozici. Po jmenování nové vlády Petra Nečase se velmi očekává, jaké první kroky udělá. Podle prezidenta Miloše Zemana je důležité řešit koronavirus, energetickou krizi a hospodaření státu . Co plánuje nová vláda a jaké chyby udělala ta předchozí okomentovala pro server Aktuálně Olga Richterová (Piráti). K situaci se vyjádřil i poslanec Martin Kolovratník (ANO).

Richterová: Jsme připraveni i na těžké věci

Podle Richterové je největším tématem rozdělená společnost. Minulá vláda prý promarnila důvěru lidí a pospolitost, která na počátku krize byla, vymizela. Minulá vláda také prý prohloubila trh s bydlením a měla výrazný komunikační deficit. Selhala také oproti ostatním zemím ochrana spotřebitele. Podle ní nese i díl zodpovědnosti za situaci v Česku ohledně energetické krize.

Richterová zkritizovala i bývalou ministryni financí Alenu Schillerovou. Více jak polovina nárůstu nákladů státu podle ní nesouvisí s koronavirem, ale se špatným přístupem Schillerové. Vláda prý také financovala mnoho zbytečných projektů za desítky miliard, například projekt Dunaj–Odra–Labe. Vyjádřila se také k situaci ohledně Miloše Zemana. Prý byla situace nepředvídaná a Česko vypadalo jako hračka na hraní.

Kolovratník: Prezident Babiš? Za mě ano

Poslanec Kolovratník zkritizoval rétoriku Richterové, právě opozice podle něj přispívá k rozdělení společnosti. Opozice prý jen kritizovala současnou vládu, a to hlavně v tématu řešení koronavirové krize. Sama ale konkrétní návrhy nedala. „Zemi předáváme ve velmi dobrém stavu,“ je přesvědčen Kolovratník. Zodpovědnost za situaci s energiemi odmítá, vláda prý na poslední chvíli řešení navrhla, ale současná vláda ho nepodpořila a své řešení nepředložila.

Kolovratník s Richterovou nesouhlasí ani v tématu špatného hospodaření. Uvedl, že vláda zvýšila plat mnoha profesím, například učitelům, hasičům, zdravotníkům, a snížila daň na 15 %. Tento krok však mnozí ekonomové kritizovali. Kolovratník v rozhovoru také uvedl, že je pro, aby byl budoucím prezidentem Andrej Babiš. Má prý i podporu v regionech a velkou chuť restrukturalizovat celé hnutí ANO. Podle průzkumu serveru iDNES by volby vyhrál před Petrem Pavlem.