U nádraží vznikne parkovací dům s 500 místy

Krajské město Pardubice prochází v posledních obměnou a zlepšením dopravní situace. I kritici musí uznat, že například pardubické přednádraží se po letech stalo skutečně reprezentativní a působí příjemným dojmem. Takovým, jaké si krajské město bezesporu zaslouží. S modernizací ale nekončíme! Naopak, to nejlepší nás teprve čeká.

Musím se Vám přiznat, že mám radost z vývoje okolo pardubického nádraží. Dočkali jsme se nového terminálu MHD se zázemím pro cyklisty a s rychlým parkovištěm pro cestující vlakem. Správa železniční dopravní cesty dokonce připravuje rekonstrukci nádražní budovy, o které jsem Vás informoval ZDE. Navíc už brzy začne i rekonstrukce železničního uzlu – jednotlivých perónů a kolejišť.

Z čeho mám ale obrovskou radost, je lávka pro pěší na Duklu. Myslím, že jsme společně s primátorem Martinem Charvátem odvedli pořádný kus práce, protože díky intenzivním jednáním se Státním fondem dopravní infrastruktury a Správnou železniční dopravní cesty nebude město muset lávku platit a díky tomu ušetří několik milionů korun. Kdyby Vás tohle téma zajímalo více, můžete si o tom přečíst ZDE. Mám pro Vás ale jinou zajímavou zprávu. Jako pardubický zastupitel Vás chci informovat, že město už zná přibližnou podobu tzv. „jižního terminálu“, který vznikne v ulici K Vápence.

Při výstavbě tohoto terminálu počítáme se vznikem velkokapacitního parkovacího domu s plánovanými 500 místy pro auta. To je super, protože současná situace je katastrofální. Ocení to všichni řidiči, kteří cestují autem k nádraží a dále pokračují vlakem. Najít totiž parkovací místo ráno u nádraží je utopie nebo naprostý zázrak. Pozitivní je, že se počítá i se vznikem úschovny kol a zastávkou pro hromadnou dopravu. Díky tomu bude terminál skvěle dostupný, navíc v blízkosti lávky.

Nicméně pozor. Zatím se jedná pouze o návrh a konečná podoba se může změnit. Na druhou stranu si nemyslím, že nějakým výrazným způsobem. Fakt, že na nádraží prostě chybí parkovací místa si uvědomují i ostatní zastupitelé. K mému milému překvapení na této skutečnosti panuje politická shoda napříč všemi zastupiteli. Proto se domnívám, že s prosazením tohoto záměru nebude výrazný problém. Držte nám palce, myslím, že tohle pomůže Pardubicím a všem Pardubákům! :-)