Více jak dvě stovky lidí si přišly prohlédnout historickou nádražní budovu

Příběh ´Staré dámy´ a jejich zachránců znám delší dobu, ještě z časů, kdy jsme Martinovi Kadrmanovi dávali prostor v rozhlasovém vysílání. Když mě nyní oslovil s prosbou o pomoc, neváhal jsem ani chvíli. Hnutí ANO zodpovídá za resort dopravy, proto mám možnost a pravomoc žádat vedení ČD a SŽDC o spolupráci. Parta zachránců kolem Martina srší neskutečnou energií. I proto jsem rád, že se mohu na tomhle bláznivém nápadu podílet a jsem si jistý, že historické nádraží v UO čeká skvělá budoucnost. Zaslouží si to nejen železnice, ale hlavně místní lidé - oušťáci.

Více jak dvě stovky lidí využily historické události, kdy byly po 142 letech veřejnosti zpřístupněny interiéry historické nádražní budovy v Ústí nad Orlicí, která pochází z roku 1874! „Lidé na vlastní oči viděli, že budova není v tak katastrofálním stavu, jak se říkalo. Avšak než historické interiéry či velkoryse pojaté drážní byty, byl největším tahounem kryt civilní ochrany. Ten prošel revizí ještě v roce 2006 a lidé byli jeho existencí skutečně překvapeni,“ říká iniciátor záchrany této stavby a její dnešní spolumajitel Martin J. Kadrman. Přítomné pozdravila i dokumentaristka a režisérka Olga Sommerová, která společně s Kadrmanem, Ladislavem Růžičkou a Pavlem Prchalem nádražní budovu za 1,45 mil. Korun od Českých drah před měsícem koupila.

Lidé nemají kde sedět. Město zakoupí lavičky za padesát tisíc

Při zahájení rekonstrukce byly lavičky od výpravní budovy odvezeny, ale po skončení prací je už nikdo nevrátil. Lidé si dnes nemají kde sednout, a proto se město dohodlo s novým vlastníkem, že společně umístí nové lavičky přímo k budově. „Vždycky budu na straně těch, kteří ústecké nádraží nedají. S novým vlastníkem bude město spolupracovat. Naše spolupráce je zahájena tím, že jsme se před čtrnácti dny sešli na radnici a shodli jsme se, že první impuls může být, že město koupí deset laviček a zapůjčí je společnosti Oustecké nádraží, tak aby se zde mohl odehrát první společný počin, aby si cestující měli na co sednout,“ řekl starosta města Petr Hájek.