Média

 • , Český rozhlas Pardubice

  Kolovratník pálí z opozice: Fiala nebude dobrý premiér, sliby koalice doběhnou

  Hnutí ANO dokončuje vládní angažmá a brzy si podle všeho bude zvykat na novou roli. Změna čeká taky dlouholetého poslance za Pardubický kraj Martina Kolovratníka.

 • , iDNES

  Letiště se zvedá. Využilo ho už dvakrát více lidí než loni

  Nové pravidelné linky na Ukrajinu, charterové spoje do Egypta nebo Řecka. To je nabídka pardubického letiště na příští rok. Podle politiků má to nejhorší za sebou a po covidových omezeních zase roste.

 • , Pardubický deník

  Experti na dopravu z celé země se sešli v Pardubicích

  Dopravní konference propojila všechny módy dopravy. Dopravní experti z celé České republiky se sešli ve čtvrtek na Dopravní konferenci v Pardubicích, aby se ohlédli za projekty zrealizovanými v uplynulých letech, a především se informovali o projektech, které se připravují. Desítky odborníků se na jubilejním desátém ročníků jedné z největších dopravních akcí zabývali jak silniční dopravou, tak i tou železniční, leteckou a vodní.

 • , iHned.cz

  Vláda začíná vybírat šéfa stavebních úředníků. Dostálová jej chce najít ještě letos, jmenovat ho může i kabinet v demisi

  Už brzy získá Česko dalšího vysoce postaveného úředníka. Vláda v pondělí vypíše výběrové řízení na předsedu Nejvyššího stavebního úřadu. Že věc bude na jednání kabinetu, potvrdila HN ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO). Se zřízením instituce počítá nový, v červenci schválený stavební zákon. Přejít pod něj má dosavadní soustava obecních stavebních úřadů.

 • , Hospodářské noviny

  Pardubický kraj chystá návrh na úpravu a odklad stavebního zákona

  Prosazení stavebního zákona bylo jednou z hlavních priorit vlády Andreje Babiše (ANO). Nedávno přijatá předloha je podle premiéra hlavním lékem na stále se zhoršující dostupnost bydlení v zemi. Je ale možné, že schválená podoba ani nikdy nezačne platit. Pardubický kraj už chystá pozměňovací návrh, který má zákon výrazně proměnit. V první řadě chce o rok odložit jeho účinnost, zrušit se má i přesun stavebních úřadů pod stát. Kraj chce, aby byl návrh tím prvním, kterým se nová sněmovna bude…

 • , Ekonomickydenik.cz

  Poslanci dnes udělali radost zájemcům o fotovoltaiku i železničářům

  Možnost čerpat provozní podporu pro nové solární elektrárny, úlevy pro málo ziskové fotovoltaiky z minulosti i osvobození drážní dopravy od plateb za obnovitelné zdroje. To jsou tři překvapivá doporučení, která dnes odhlasoval hospodářský výbor sněmovny. Jeho úkolem bylo udělat pořádek v desítkách pozměňovacích návrhů k novele energetického zákona a zákona o podporovaných zdrojích před třetím čtením na plénu.

 • , ČT24

  Výstavba dálnic musí zrychlit, shodují se politici. Panují obavy, aby potíže jako s nimi nebyly i s vysokorychlostními tratěmi

  Česko nyní nejvíce potřebuje druhou dálniční spojnici z Prahy na Moravu a také dokončení Pražského okruhu. Nutné je i začít stavět vysokorychlostní tratě a vyhnout se při tom problémům, které provázejí přípravu dálničních staveb. V debatě o dopravě v Událostech, komentářích speciál se na tom shodli poslanci z různých částí České republiky. O dopravě a také regionálním rozvoji debatovali zástupci devíti politických stran zastoupených v Poslanecké sněmovně, sešli se v historické tramvajové…

 • , ČT24

  Havlíček chce poslat změny bodového systému do sněmovny. Podle poslanců se nestihnou schválit

  Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) chce poslat do Poslanecké sněmovny připravenou reformu trestů za dopravní přestupky – pokut a bodového systému. Ministerstvo ji připravuje od roku 2015, ale podle oslovených poslanců na její přijetí do voleb již není dost času. Novela by měla zavést řadu novinek, kromě pevně stanovených blokových pokut i řidičské průkazy na zkoušku pro začínající řidiče.

 • , iHned.cz

  Poslanci o novém stavebním zákonu nerozhodli. Povolení na žumpu jsem dostal po roce, stěžoval si Kolovratník

  Na své chatě v Hradci Králové jsem se rozhodl vybudovat žumpu. Žádost jsem podal loni v zimě. Povolení jsem dostal po roce,“ prohlásil během projednávání stavebního zákona ve sněmovně poslanec hnutí ANO Martin Kolovratník. Vysvětloval tak, proč se rozhodl zapojit do příprav nového stavebního zákona. Právě Kolovratník je podepsaný pod klíčovým pozměňovacím návrhem, který stavební řízení centralizuje pod státní Nejvyšší stavební úřad. To podpořilo i ministerstvo pro místní rozvoj. U opozice…

 • , ČTK via www.archiweb.cz

  Výbor doporučil přesunout všechny stavební úřady pod stát

  Všechny stavební úřady by měly i se svými zaměstnanci spadat pod jednotnou státní stavební správu. Takto doporučil upravit návrh stavebního zákona sněmovní hospodářský výbor. ČTK to řekl zpravodaj k návrhu Martin Kolovratník (ANO). Vláda naproti tomu v materiálu, který předložila poslancům, navrhla takzvaný hybridní model. V něm by o stavbách obvyklé občanské vybavenosti, jako jsou třeba rodinné domky nebo garáže, nadále rozhodovaly stavební úřady obcí.

 • , Pardubický deník

  Letiště loni přišlo o dvě třetiny cestujících

  Pardubice Jen necelých 35 tisíc cestujících prošlo za loňský rok branami nového terminálu na pardubickém letišti. Letectví patří k oborům, které pandemie koronaviru zasáhla nejcitelněji. Pomoci zlepšit výsledky Letiště Pardubice má nový ředitel Ivan Čech, který do funkce nastoupil 1. února a nahradil odvolanou Hanu Šmejkalovou.

 • , Svitavský deník

  Elektrokoloběžky potřebují zákony, apeluje radnice

  Provoz elektrokoloběžek v Pardubicích doprovázejí jen drobné problémy. Pokud by ale strojů v ulicích přibylo, mohla by se situace zhoršit. Město tak po ministerstvu chce, aby sdílenou elektromobilitu upravovaly zákony.

 • , Echo.cz

  Zablokovat účet na sociální síti je nepřijatelné, reagují čeští politici na zákaz pro Trumpa

  Blokování účtů na sociálních sítích podle uvážení jejího provozovatele je nepřípustné. Tak většinou hodnotí oslovení čeští politici postup Twitteru, který zablokoval osobní účet @realDonaldTrump amerického prezidenta Donalda Trumpa. Poslanec ODS Jan Skopeček to označuje jako strašlivý zásah do svobody slova, podle pirátského europoslance a místopředsedy Evropského parlamentu Marcela Kolaji by o těchto věcech měl rozhodovat jen nezávislý soud.

 • , ČTK

  Do stavebního zákona se může vrátit model čisté státní správy

  Do návrhu nového stavebního zákona by se mohl vrátit původně zamýšlený model čisté státní stavební správy. Předpokládá to pozměňovací návrh skupiny poslanců, o kterém včera debatoval sněmovní hospodářský výbor s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou (za ANO).

 • , iDnes.cz

  Vítěz nevyhrál, krajští politici chtějí jednat o IT tendru v nemocnici

  Krajští zastupitelé chtějí vědět více o okolnostech, za nichž pardubická společnost Stapro získala od Nemocnice Pardubického kraje zakázku na klinický informační systém za 193 milionů bez DPH. Tendr vyhrála s cenou o 58 milionů nižší jiná firma, ale byla vyloučena.

 • , Novinky.cz

  Netolický je potřetí hejtmanem Pardubického kraje, omluvil se zastupitelům ANO

  S vyloučením veřejnosti, ale jinak standardní prezenční formou se v pondělí uskutečnilo první zasedání nově zvoleného zastupitelstva Pardubického kraje. Hlavním bodem programu byla volba hejtmana. Již potřetí za sebou se jím stal Martin Netolický (ČSSD).

 • , Pardubický deník

  Strany a hnutí nalily do voleb v Pardubickém kraji přes osm milionů

  Kolik investovaly strany a hnutí v Pardubickém kraji do úspěchu v krajských volbách? A platí, že čím víc financí do předvolební kampaně politické subjekty vložily, tím lepší výsledek dosáhly?

 • , Český rozhlas

  Poučili jsme se z jara, programy COVID budou teď fungovat velmi dobře, ujišťuje Kolovratník (ANO)

  Dopady koronavirových restrikcí mají zmírnit kompenzace, které vláda schválila ve středu. „Pomoc státu cílí na dotčené obory. Zaznívá také teď kritika, že na jaře se dávalo všem a všude. Věřím ale, že teď funguje rozumný kompromis,“ říká v Pro a proti poslanec Martin Kolovratník (ANO).

 • , iDNES.cz

  Do deseti let skončí skládkování, lídři spalovnu odpadů podporují

  Evropská unie donutí Česko přestat zvětšovat skládky, poplatky za ukládání odpadů se začnou prudce zvyšovat, ale alternativní řešení v Pardubickém kraji zatím neexistuje. Od rychlého zdražování „popelnic“ by lidi mohlo ochránit osvícené vedení jednotlivých obcí, ale i nová krajská vláda.

 • , iDNES.cz

  Splavnění Labe do Pardubic může přilákat turisty, míní krajští lídři stran

  Drtivá většina politiků kandidujících v podzimních volbách do zastupitelstva Pardubického kraje je pro dokončení splavnění Labe až do Pardubic. Na nesnadnou otázku, co budou lodě po řece vozit, má část z nich prostou odpověď. Turisty.