Média

 • , ČTK via www.archiweb.cz

  Výbor doporučil přesunout všechny stavební úřady pod stát

  Všechny stavební úřady by měly i se svými zaměstnanci spadat pod jednotnou státní stavební správu. Takto doporučil upravit návrh stavebního zákona sněmovní hospodářský výbor. ČTK to řekl zpravodaj k návrhu Martin Kolovratník (ANO). Vláda naproti tomu v materiálu, který předložila poslancům, navrhla takzvaný hybridní model. V něm by o stavbách obvyklé občanské vybavenosti, jako jsou třeba rodinné domky nebo garáže, nadále rozhodovaly stavební úřady obcí.

 • , Pardubický deník

  Letiště loni přišlo o dvě třetiny cestujících

  Pardubice Jen necelých 35 tisíc cestujících prošlo za loňský rok branami nového terminálu na pardubickém letišti. Letectví patří k oborům, které pandemie koronaviru zasáhla nejcitelněji. Pomoci zlepšit výsledky Letiště Pardubice má nový ředitel Ivan Čech, který do funkce nastoupil 1. února a nahradil odvolanou Hanu Šmejkalovou.

 • , Svitavský deník

  Elektrokoloběžky potřebují zákony, apeluje radnice

  Provoz elektrokoloběžek v Pardubicích doprovázejí jen drobné problémy. Pokud by ale strojů v ulicích přibylo, mohla by se situace zhoršit. Město tak po ministerstvu chce, aby sdílenou elektromobilitu upravovaly zákony.

 • , Echo.cz

  Zablokovat účet na sociální síti je nepřijatelné, reagují čeští politici na zákaz pro Trumpa

  Blokování účtů na sociálních sítích podle uvážení jejího provozovatele je nepřípustné. Tak většinou hodnotí oslovení čeští politici postup Twitteru, který zablokoval osobní účet @realDonaldTrump amerického prezidenta Donalda Trumpa. Poslanec ODS Jan Skopeček to označuje jako strašlivý zásah do svobody slova, podle pirátského europoslance a místopředsedy Evropského parlamentu Marcela Kolaji by o těchto věcech měl rozhodovat jen nezávislý soud.

 • , ČTK

  Do stavebního zákona se může vrátit model čisté státní správy

  Do návrhu nového stavebního zákona by se mohl vrátit původně zamýšlený model čisté státní stavební správy. Předpokládá to pozměňovací návrh skupiny poslanců, o kterém včera debatoval sněmovní hospodářský výbor s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou (za ANO).

 • , iDnes.cz

  Vítěz nevyhrál, krajští politici chtějí jednat o IT tendru v nemocnici

  Krajští zastupitelé chtějí vědět více o okolnostech, za nichž pardubická společnost Stapro získala od Nemocnice Pardubického kraje zakázku na klinický informační systém za 193 milionů bez DPH. Tendr vyhrála s cenou o 58 milionů nižší jiná firma, ale byla vyloučena.

 • , Novinky.cz

  Netolický je potřetí hejtmanem Pardubického kraje, omluvil se zastupitelům ANO

  S vyloučením veřejnosti, ale jinak standardní prezenční formou se v pondělí uskutečnilo první zasedání nově zvoleného zastupitelstva Pardubického kraje. Hlavním bodem programu byla volba hejtmana. Již potřetí za sebou se jím stal Martin Netolický (ČSSD).

 • , Pardubický deník

  Strany a hnutí nalily do voleb v Pardubickém kraji přes osm milionů

  Kolik investovaly strany a hnutí v Pardubickém kraji do úspěchu v krajských volbách? A platí, že čím víc financí do předvolební kampaně politické subjekty vložily, tím lepší výsledek dosáhly?

 • , Český rozhlas

  Poučili jsme se z jara, programy COVID budou teď fungovat velmi dobře, ujišťuje Kolovratník (ANO)

  Dopady koronavirových restrikcí mají zmírnit kompenzace, které vláda schválila ve středu. „Pomoc státu cílí na dotčené obory. Zaznívá také teď kritika, že na jaře se dávalo všem a všude. Věřím ale, že teď funguje rozumný kompromis,“ říká v Pro a proti poslanec Martin Kolovratník (ANO).

 • , iDNES.cz

  Do deseti let skončí skládkování, lídři spalovnu odpadů podporují

  Evropská unie donutí Česko přestat zvětšovat skládky, poplatky za ukládání odpadů se začnou prudce zvyšovat, ale alternativní řešení v Pardubickém kraji zatím neexistuje. Od rychlého zdražování „popelnic“ by lidi mohlo ochránit osvícené vedení jednotlivých obcí, ale i nová krajská vláda.

 • , iDNES.cz

  Splavnění Labe do Pardubic může přilákat turisty, míní krajští lídři stran

  Drtivá většina politiků kandidujících v podzimních volbách do zastupitelstva Pardubického kraje je pro dokončení splavnění Labe až do Pardubic. Na nesnadnou otázku, co budou lodě po řece vozit, má část z nich prostou odpověď. Turisty.

 • , TN.CZ

  Letiště v Ruzyni se možná rozšiřovat nebude. Pražané se bojí hluku

  Nová paralelní dráha na pražském Letišti Václava Havla možná nebude. Už koncem června povolovací proces pozastavil krajský soud, aktivisté od začátku protestují proti možnému hluku a ze strany pražských politiků i některých senátorů se ozývají hlasy, aby letiště výstavbu nové ranveje přehodnotilo.

 • , INFO.cz

  Budu tlačit na snižování provozních výdajů, ne dotací, říká k dalšímu rozpočtu Schillerová

  Zatímco sněmovna teprve minulý týden odhlasovala snad již finální zvýšení rozpočtového schodku pro letošní rok na 500 miliard korun, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) začne během příštích měsíců sestavovat rozpočet na rok další. Jak uvedla na Národní ekonomické konferenci, plánuje se zaměřit na hledání úspor. „Budu se s rezorty hádat o každou korunu, ale zároveň nesmíme zaškrtit spotřebu,“ ujišťuje.

 • , Dopravní noviny

  Návrh na rychlejší výstavbu infrastruktury míří ke schvalování

  Před závěrečným schvalováním je ve Sněmovně vládní předloha zákona o urychlení výstavby dopravní a další infrastruktury. Přípravu staveb by měla zrychlit až o třetinu. Hospodářský výbor Sněmovny do ní navrhl vložit rychlejší cestu k získávání potřebných pozemků. Víc než 30 pozměňovacích návrhů předložili jednotliví poslanci. Návrhy příští týden posoudí hospodářský výbor. Zpravodaj k předloze Martin Kolovratník (ANO) odhadl, že Sněmovna by mohla liniový zákon schvalovat již za dva týdny. Piráti…

 • , MF DNES

  Stát pošle na rekonstrukci nadjezdu čtvrt miliardy

  Pardubice čeká náročná oprava nadjezdu nedaleko nemocnice. Stavba bude drahá a navíc notně zkomplikuje už tak dost mizernou situaci v centru města. Dobrá zpráva pak říká, že nutnou rekonstrukci za 230 milionů korun zaplatí z valné části stát.

 • , Seznam Zprávy

  ANO sází pro krajské volby i na poslance. Kumulace funkcí už nevadí

  V hnutí ANO jsou víceméně známá jména lidí, kteří budou na kandidátkách v podzimních volbách. Minimálně ve dvou krajích se kvůli tomu spolustraníci ještě přou. Hnutí ANO už má v některých regionech víceméně připravené kandidátky pro podzimní krajské volby. Zatímco někde je podstatná část jmen známá, v jiných krajích jsou zatím známí jen lídři.

 • , ČT24

  Nízká cena ropy ohrožuje benzínky — Přípravy na plošné testování

  Téma: Nízká cena ropy ohrožuje benzínky Hosté: Daniel Takáč, moderátor ČT (živý vstup) Helena Langšádlová /TOP 09/, členka výboru pro evropské záležitosti PS (živý vstupú) Martin Kolovratník /ANO/, místopředseda hospodářského výboru, PS (živý vstup)

 • , Pardubický deník

  Dálnice D35 má hotová další dvě „územka“

  Připravovaná dálnice D35 má vydaná územní rozhodnutí pro další dva úseky, navazující na již rozestavěnou část z Opatovic nad Labem k Ostrovu u Vysokého mýta.

 • , iDNES.cz

  Modernizaci nádraží požadavky památkářů prodraží, proti devastaci nezasáhli

  Chystaná modernizace krásné funkcionalistické nádražní budovy z padesátých let v Pardubicích bude rekordně drahá. Správa železnic za navrácení lesku nádraží utratí v následujících letech 1,7 miliardy korun. Obnova Fantovy budovy Hlavního nádraží v Praze má stát o miliardu méně.

 • , iDNES.cz

  Pardubice opět změní systém parkovacích karet, klíčem už nebude bydliště

  Je to teprve rok, co pardubičtí politici změnili podmínky vydávání parkovacích karet. Rozhodli, že už nestačí nájemní smlouva v bytě, ale že kartu dostanou jen lidé s trvalým bydlištěm v dané ulici. Nyní ovšem radní chystají další předělání důležité vyhlášky.