Slavnostně jsme otevřeli nové moderní učebny a dílny SŠ automobilní Holice

Otevřeno! V pátek jsme otevřeli nově zrekonstruované učebny a dílny praktického vyučování Střední školy automobilní Holice. Jedná se o významnou událost v historii školy. Jsem proto rád, že i ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová si našla ve svém nabitém kalendáři čas a přijela na tuhle událost.

Nové učebny pro výuku technických oborů jsou vybaveny nejmodernější diagnostikou a servisní technikou (podívejte se do alba pod článkem). Podle mě vypadají skutečně skvěle a jsem přesvědčený, že i nová pracoviště mohou být rozhodujícím faktorem při volbě studentů kam se vydají na střední školu.

S panem ředitelem Šedivkou se známe už mnoho let. Za tu dobu jsem ale poznal, že je to skutečný odborník a profesionál, který má tah na branku. Když lidé dělají svou práci s vášní a láskou, odráží se to i na výsledcích práce a myslím, že tohle je přesně ten případ.

Víte, ale co je ale podle mě důležité? To, že zatraktivňujeme "dopravní obory"! Z praxe moc dobře vím, s jakými potíži se škola a celkově doprava potýká. Mladé lidi dnes jednoduše lákají jiné obory než ty technické. Jasně, chápu to, co si budeme povídat, existují i atraktivnější obory...

Naše ekonomika je ale z největší části závislá právě na automobilovém průmyslu. Mladé odborníky v této branži prostě potřebujeme! Jsem hluboce přesvědčený o tom, že šikovní lidé v automobilovém průmyslu se budou mít skvěle a o dobře placenou práci nebudou mít nouzi.

Co říct závěrem? Chci ocenit a poděkovat firmám z našeho regionu, které se školou spolupracují, ať už mluvíme o Autocentrum BARTH a.s., NAPA TRUCKS a dalších. Jsem rád, že když stát stále o duálním vzdělávání víc mluví, než koná, tak tady vidíme jasnou a fungující spolupráci průmyslu a školy v praxi. Díky za to!

 A co vy, souhlasíte s tím, že práce v automobilovém průmyslu má velkou budoucnost?